fbpx
İp Uçları

Twitter Hesabınızı Nasıl Onaylatırsınız?

Twitter, politika değişikliğine giderek onaylı hesap işlemlerini kolaylaştırdı. Nasıl yapıyoruz?

Sosyal medya platformlarında onaylı hesap kullanımının önemi bir çoğumuz tarafından biliniyor. Gerek gösterim oranının artması gerekse okuyucuya verilen güven açısından sosyal medya hesaplarının onaylanması önemli bir konu. Bu yazımızda Twitter hesaplarınız için onay işlemlerini nasıl yapacağınıza değineceğiz.

Twitter’da Hangi Hesaplar Onaylanır?

Eski sistemde Twitter, sadece çok ünlü kişiler veya markalar, kurumlar gibi hesaplar onaylatılabiliyordu. Yeni sistemde ise herkes Twitter hesabını onaylatabiliyor. Yine de bazı kriterleri sağlamanız gerekiyor. Bunların başında ise takipçi sayısı geliyor.

Mesela bizim sayfamız çok yeni olduğu için henüz Twitter onaylatma işlemi için başvuruda bulunmuyoruz.

  • Belli bir takipçi kitlesine sahip olmak. Bunun kesin bir sayısı yok. Biz ünlü için 50 bin takipçi uygun olurken spesifik bazı konularda yayın yapan hesaplar için 10 bin takipçi yeterli olabiliyor. Şahıslar için ise kendi internet siteniz ve özel yetenekleriniz takipçi sayısının 1000’lere kadar yeterli olmasını sağlıyor.
  • Hesabınızda kişisel bilgilerinizin tam olması gerekiyor. Kişisel bilgiler kısmında uzmanlık alanınız ve misyonunuzu açıklayan bilgilendirme şart.
  • Telefon numaranızın tanımlanmış olması gerekiyor.
  • Başlık fotoğrafı ve profil fotoğrafınızın sizi yansıtması gerekiyor. Marka ise markanızın logosu, şahıs ise yüzünüzün görülebileceği herhangi bir fotoğraf.
  • Web sitesi adresi. Mümkünse bu adres uzantılı mail adresi.

Twitter hesabınızı onaylatmak için izleyeceğiniz adımlar;

  • Öncelikle buraya tıklayarak açılan bağlantıdaki anlatımı dikkatlice okuyunuz. Burada belirtilen maddeleri mümkün olduğunca gerçekleştiriniz.
  • Daha sonra yine aynı sayfanın alt kısmında belirtilen “form” kısmına tıklayarak hesap onaylatma başvurunuzu yapacaksınız. Burada sayfalar İngilizce’ye dönüyor.
  • Açılan formda hesap bilgilerinizin yanında sizden 500 karakterlik bir açıklama istiyor. Burada Türkçe açıklama da yapılabilir ancak İngilizce yapma imkanınız varsa İngilizce yapmanızda fayda var.

Bu işlemlerin ardından başvurunuz tamamlanmış oluyor. Genellikle 1 hafta içerisinde size olumlu yada olumsuz olarak yanıt geliyor.

Olumsuz yanıt gelirse;

Eğer başvurunuz olumsuz olarak yanıtlanırsa, hesabınızı biraz daha geliştirip ve gerekli düzenlemeleri yapıp yeniden başvuru yapabilirsiniz. Yeniden başvuru yapmak için 30 gün beklemeniz gerekiyor. Başvuru tarihinden itibaren sayarsanız tam bir ay sonra yeniden başvuru yapabilirsiniz.

Seydi ŞAHİN

Sosyal medya danışmanı, yazılım meraklısı...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu