fbpx
İp Uçları

Ücretsiz En İyi 10 Bulut Depolama

Bulut depolama ihtiyacı, her geçen gün artarken gerekliliği de bir o kadar ortada. Sizler için en iyi ücretsiz bulut seçeneklerini sıraladık.

Depoladığımız verilere her yerden ulaşmamıza olanak sağlayan bulut depolama teknolojisi giderek yaygınlaşırken ücretli seçenekleri kullanmak istemeyenler için alternatif çözümler bulunuyor. Sizler için en bilinen bulut depolama çözümlerinden başlayarak 10 ücretsiz bulut depolama servisini sizler için sıraladık.

Dropbox 

2 GB’lık ücretsiz depolama alanı sunan Dropbox, alanında en bilinen servislerden birisi.

Google Drive

15 GB ücretsiz depolama alanı sunan Google Drive, özellikle Android kullanıcılarının elinin altında her daim bulunan bir kurtarıcı.

One Drive

5 GB ücretsiz depolama alanı sunan One Drive, kullanım kolaylığı açısından rakiplerini zorlayan bir sistemdir.

Amazon Drive

5 GB ücretsiz depolama alanı sunan Amazon Drive, yıllık sınırsız depolama alanını ise sadece 60 dolar gibi bir ücret karşılığında sunmasıyla hayli iddialı.

iCloud

5 GB ücretsiz depolama alanı sunan Apple’ın bulut depolama servisinin kötü yanı ise sadece Apple cihazlara yönelik geliştirilmiş olması.

Box

10 GB ücretsiz depolama alanı sunan diğer bir bulut depolama servisi.

SpiderOAK

Spider OAK, aslında ücretsiz bulut depolama seçeneği sunmuyor. Sadece 21 gün için 250 GB kadar büyük bir alan sunuyor. Geçicide olsa alanın büyüklüğü bazen işimize yarayabilir.

Tresorit

Bu serviste OAK gibi geçici bir süre için büyük bir alan hizmeti veriyor. 14 günlük denem sürecinde 1 TB kullanım hakkı veriliyor.

Mega

50 GB ücretsiz depolama hakkı sunan Mega, alternatif bulut servisleri arasında en bonkörlerinden.

IDrive

5 GB ücretsiz depolama alanı sunan IDrive, 1 TB ücretli seçeneğini yıllık 52 dolara sunmasıyla dikkat çekiyor.

Saydığımız tüm bu uygulamaların hem iOS hemde Android uygulamaları mevcut olup, verdiğimiz isimlerle arama yapıldığında karşınıza çıkacaktır.

Seydi ŞAHİN

Sosyal medya danışmanı, yazılım meraklısı...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu