fbpx
Teknoloji Haberleri

Türkiye’nin ve Dünyanın İlk İnsansı Robot Fabrikası AKINROBOTICS Konya’da!

Merhabalar Sevgili Bilişim Severler ve Kıymetli Dostlar ;

Bu Makalemizde Ülkemizde Cidden Iyi Şeyler de Oluyor Dedirtecek Bir Haberimiz Var Sizlere :

AKINSOFT ! Bu Programa Aşina Olmayanımız Yoktur Sanırım. . . Hani Şu Yarım Saati 50 Kuruş, Hani Süre Bitti mi Küt Kapanan ve Internet Kafeci Abilerimizle Bize “Abi Biraz Daha Beee” Muhabbeti Yaptıran Program Var Ya İşte Bu Akınsoft O Akınsoft! Adamlar Almış Yürümüş Dedikleri Bu Olsa Gerek.

Akın Robotics
AKINSOFT Çözüm Ortakları AKINROBOTICS’i Ziyaret Etti, Henüz Resmi Açılışı Yapılmayan AKINROBOTICS’in İlk Ziyaretçileri Oldu – Nisan – 2017


İnternet Kafelerden Robot Fabrikasına. . . Yerli Otomobil Üretim Tartışmaları Bir Yana Dursun Ülkemizde, AKINSOFT 2009 Yılında Kendi Bünyesinde Kendi Departmanı ile Başladı Robotik Teknoloji Macerasına. . . Türk Teknoloji ve Bilgisayar Dünyasında Yeni Bir Bebek Doğuyor. . .AKINCI-1- Geliyor. . . Onun Doğum Sancılarını Bir Süredir Hissediyorduk. . . Ama Bu Kez Karşımızda Sevebileceğimiz Bir Bebek Var :

  • AKINCI-1- | AKINSOFT’un Ilk Insansı Robot Projesi. Henüz O Bir Bebek

Şirin mi Şirin Bu Robotumuz, Merhaba, Nasılsın, Neredesin Gibi Sorulara Cevap Vererek Şekil Tanıma, Tarama ve Nesne Takip Etme Gibi Birçok Özelliğe Sahip. . . Ayrıca Insan Kas Sistemin ve Hareketlerini Birebir Taklit Etme Yeteneğine Sahip Olduğunu da Belirtmeden Geçmeyelim. . . Kendisi Küçük, Marifeti Büyük Bu Bebeğimizin.

Teknik Detaylarını Bilmek Isteyen Siz Kıymetli Dostlarımız Için Kaynak : AKINCI-1

  • AKINCI-2- | Teknolojisi ile Dünyaya Meydan Okuyan ve Keskin Hatları ile Robottan Daha Robot Olan Çekici Robot. Ikinci Prototip.

Kendisini Keskin Hatlarından Bahsettirdiği Gibi Yetenekleri Saymakla Bitmiyor. . . Yürüme, Dengede Durma, Şekil Tanıma, Kavrama, Ansiklopedik Veri Tabanına Ulaşarak Soruları Cevaplayabilme ve Nicesi. . . Kısaca ;Bu Prototip Hem Yakışıklı Hem Zeki Hem de Cesur. . . Öyle ki ALS Hastalığına Farkındalık Uyandırmak İçin IceBucket Challenge ile Tüm Rakiplerine Meydan Okuyarak Dünyada Konuşulmuştur

Teknik Detaylarını Bilmek Isteyen Siz Kıymetli Dostlarımız Için Kaynak : AKINCI-2

AKINCI-2- ALS IceBucket Challenge :

  • AKINCI-3- | Robot Formundan Insan Formuna, Üçüncü Prototip Nam-ı Diğer AKINOID 3!

Önceki İlk İki Prototipin Yanı Sıra Koku Alma Gibi Fazlasıyla Insansı Kabiliyetlere Sahip Ortamdaki Karbonmonoksit Miktarını Anında Ölçümleyebiliyor ve Programlama Yapabiliyor. . . Yüzündeki Plastik Doku ve Saçlarıyla Insana En Çok Benzeyen Prototip. . .

Teknik Detaylarını Bilmek Isteyen Siz Kıymetli Dostlarımız Için Kaynak : AKINOID-3

Akıncı 1, Akıncı 2, Akıncı 3
Soldan Sağa Doğru Akıncı 1, Akıncı 3, Akıncı 2
  • Garson ve Hostes Robot ADA | Laboratuvardan Insanlığa Hizmete Uzanan ADA Hanımkızlarımız, Gelecek ile Şimdiki Zamanı Birleştiren Cadde Meram Kafe ve Robotik Uygulama Merkezimiz

2015 Yılından Bu Yana Ülkemizde Robot Garsonlar Hizmet Ediyor Hem de Ülkemizde Burnumuzun Dibinde Konya’da Cadde Meram Kafe‘de. . . ADA Ismini Çok Merak Edenleriniz Oluyordur. . . Ona da Hemen Açıklık Getirelim. . . Aslına Bakacak Olursanız Bu Ismin Anlamı Manası Derin. . . Hem Geçmişe Saygısı Var Hem de Geleceğe Sevgisi. . . ADA. . . Ünlü İngiliz Şair LordByron’ınKızı Ada Lovelace. . . Matematik ve Bilgisayar Tarihine Geçmesinin Nedeni ise Babbage’ın“Analitik Makine ” Adlı İlkel Bilgisayarı Için Yazdığı Bir Algoritma Oldu. . . Analitik Makine Hiçbir Zaman Yapılmadı Ama 1940’larda Ilk Modern Bilgisayarın Gelişmesine Ilham Verdi  ve Ilk Kadın Bilgisayar Programcısı Olarak Anıldı. . . Ona Ithafen Verilmiş Bir Isim. . . Ikinci Anlamı ise Tahmin Edileceği Üzere ‘’ Android Developed by AKINSOFT – AKINSOFT Tarafından Geliştirilen Robot ‘’ Geleceğe Emin Adımlarla Ilerliyor. . . Bu Kızlar Çok Hamarat Bana Kalırsa Sizler de Uğrayıp Teknolojik Ellerinden Bir Kahvelerini Içmelisiniz. . .

Teknik Detaylarını Bilmek Isteyen Siz Kıymetli Dostlarımız Için Kaynak : Garson Robot ADA

ve Bu Ailenin En Kıpır Kıpır Üyesi Robot Hostes ADA

Tüm Organizasyonlarda Başrolde Yaptığı Açılış Konuşmaları ve Danslarıyla Şu Ara Çok Meşgul. . . O Açılış Senin Bu Davet Benim Her Yerde Hostes Robot ADA’yı Görebilirsiniz. Artık Gelsin Dizi – Film Teklifleri. . . Aman Kaçırmasınlar Kızınızı!

Teknik Detaylarını Bilmek Isteyen Siz Kıymetli Dostlarımız Için Kaynak : Hostes Robot ADA

MAKTEK Avrasya Fuarı :

 

  • Nefesler Tutuldu, Türkiye’nin ve Dünyanın Ilk Insansı Robot Fabrikası AKINROBOTICS!

Bundan Belki 10 Yıl Önce Ülkemizde Böyle Bir Gelişme Olacağından Bahsetseler “Kanka Sen Ne Içtin?” Triplerine Girerdik Hepimiz. . . Şu An Gayet Sağlıklıyım ve Size Bir Şey Söyleyeceğim. Türkiye’de Kuruldu, Sadece Bizim Topraklarımız Için Değil Dünyamız Için de Bir Ilk Gelişme ve Şu Anda Başka Bir Emsali Yok. . . Faaliyete Geçen Fabrikanın Resmi Açılışı Çok Yakında!

AKINROBOTICS

  • Canım Hiç Öpmiyim, Robot Fabrikası Kurdum !

ve Şimdi Size Tüm Bu Sıra Dışı Işlerin Arkasındaki Çılgını Tanıtalım : Dr. Özgür AKIN! O Gerçekten Bir Çılgın, Hayallerinin Peşinden Koştu ve
Bugün Dünyanın Tek Robot Fabrikasını Kurdu. . . Başarısını Tebrik Ediyor, Darısı Diğer Vizyonlarının Başına Diyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu