Teknoloji Haberleri

Oyun Hile Sitelerine Kapatma ve Tazminat Cezası

Oyunların daha kolay bitirilmesi ve orjinal olmadan oynanılmasını sağlayan içerik bulunduran sitelere ceza yağdı. Türkiye’de ilk defa görülen cezaların detayları neler?

Oyunların daha hızlı ve kolay bitirilebilmesi veya orjinal olmadan oynanabilmesini sağlayan içerikleri barındıran 3 farklı site kapatıldı. Ayrıca sitelere tazminat cezaları verildi.

Kalıcı olarak erişime kapatılan 3 siteye 185 bin 923 TL maddi ve 20 bin TL manevi olmak üzere toplamda 205 bin 923 TL para cezası verildi.

Özellikle online oyun sektörünü büyük sıkıntı içerisine sokan hile programları ve yöntemleri açısından bu karar Türkiye’de bir ilk diyebiliriz. Bu kararla birlikte oyun sektörünün ülkemizde ciddi düzeyde ilerlediğini de görmüş oluyoruz.

Kararın ceza kanununda karşılığına bakıldığında çok daha ciddi sonuçlar doğurabileceğini de belirtelim. Zira Türkiye’de zararlı yazılım üretmek, almak, satmak, kullanmak ve bulundurmak 1 ila 3 yıl hapis cezasına kadar varan cezalara sebebiyet verebilir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top