Teknoloji Haberleri

Dikkat: Kredi Kartları Online Alışverişe Kapatılıyor

Kredi kartı ile alışveriş

Kredi kartlarının online alışverişe kapatılmasını öngören düzenleme 17 Ağustos’ta yürürlüğe giriyor. Detaylar ve yapılması gerekenler neler?

BDDK, geçtiğimiz aylarda almış olduğu bir kararla tüm banka ve kredi kartlarının internet alışverişine kapatılacağını duyurmuştu. Muhtemelen bu günlerde kullandığınız banka kartı veya kredi kartlarıyla ilgili 17 Ağustos uyarısı almaya başlamışsınızdır. Peki 17 Ağustos’tan sonra ne değişecek? İnternet alışverişinde kredi kartı kullanılmayacak mı ya da nasıl kullanılacak?

BDDK’nın bu kararı özünde elektronik dolandırıcılığın önüne geçebilmek adına aldığını söyleyelim. Kullanılan tüm kredi karltarının ve banka kartlarının online alışverişe kapatılmasıyla bu yolla yapılan dolandırıcılık faaliyetlerinin de önüne geçilmesi planlanıyor.

Kredi kartınızı online alışverişlerde kullanmaya devam edebilmek için bankanızın mobil uygulaması veya internet şubesinden başvuru yapmanız yeterli oluyor. Yani alışverişlerinize küçük bir onay ile devam edeceksiniz. Sadece ele geçirilmiş kartların tamamı bloke edilmiş olacak.

Yeni kartlar nasıl olacak?

17 Ağustos sonrasında bankanızdan alacağınız banka kartı yada kredi kartı standart olarak internet alışverişine kapalı olarak verilecek. İnternet şubeniz veya mobil banka uygulamanızdan başvuru yaparak online alışveriş özelliğini açabileceksiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top