fbpx
Teknoloji Haberleri

Gmail Ek Dosya Boyutu Arttırıldı

Dünyanın en çok kullanılan e-posta servislerinden biri olan Gmail, alınan e-postalarda ek dosya boyutunu arttırdı. 25 MB olan eski limit revize edildi fakat…

Google, e-posta servisi Gmail için alınan e-posta boyutunda revizyona gittiğini duyurdu. Daha önce 25 MB olan ek dosya boyutu sebebiyle birçok kullanıcı Google Drive veya benzeri servislerden yardım almak zorunda kalıyordu.

Özellikle fotoğraf ve dosya boyutlarının giderek büyüdüğü son birkaç yıldır Gmail ile dosya göndermek sorun olabiliyordu. Bu sebeple Google Gmail’in e-posta boyut limitinde revizyon kararı aldı fakat alınan karar pek işe yarayacak gibi görünmüyor.

Yeni Gmail Ek Dosya Limiti Ne Oldu?

Yapılan açıklamaya göre GMail ile alınabilecek eposta boyutu 25 MB’tan 50 MB’a yükseldi. Fakat bunun sadece alınan e-postalar için geçerli olması fonksiyonel bir revizyon olmadığı anlamına geliyor. Zira halen gönderilen e-postalarda üst limit 25 MB olarak uygulanacak. Böylece 25 MB’ı geçen e-postalar için Google Drive yada Dropbox gibi servislere ihtiyaç olacak.

Google, Gmail için yapılan bu değişikliğin tüm kullanıcılara yansımasının 3 günü bulabileceğini belirtirken, gelen e-postalar için yapılan bu güncellemenin giden e-postalar için de gelip gelmeyeceği hususunda herhangi bir açıklama yapmadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu