fbpx
Teknoloji Haberleri

YouTube, Kendi TV Platformunu Geliştiriyor

Dünyanın en popüler video paylaşım platformu YouTube, yakın zamanda kendi TV platformunu geliştirmeye başladığını duyurdu. Peki nedir bu YouTube TV?

Google’ın çatı kuruluşu Alphabet bünyesinde faaliyetlerini sürdüren YouTube, kârlılık seviyesindeki sorunlar yüzünden zor zamanlardan geçiyor diyebiliriz. Fakat yine de yatırımlarından ve gelişiminden ödün vermiyor. Popüler video platformunun şu sıralar kendi TV platformu üzerinde çalıştığı açıklandı. Netflix tarzında bir TV platformu portresi çizilerek anlatılan yeni YouTube TV’nin bazı özellikleri ise gerçekten heyecan verici. Bunların başında ise telefon, bilgisayar yada televizyonunuzun hafızasını kullanmadan istediğiniz TV programını istediğiniz kadar kaydederek 9 ay boyunca istediğiniz zaman izleyebilecek olmanız geliyor.

Los Angeles’ta gerçekleştirilen bir etkinlikle duyurulan yeni YouTube TV’nin an itibariyle 32 adet kablo TV ile anlaşma yaptığı da açıklandı. Bunlar arasında ABC, NBC, FOX ve CBS gibi kanallarda bulunuyor.

Ne zaman hizmete girecek, Fiyatlar nasıl olacak?

Aylık 35 dolar ücretle hizmet vereceği söylenen YouTube TV’nin 6 farklı üyelik tipi bulunacak. Ve bu üyelik tiplerini kullanıcılar istedikleri şekilde özelleştirebilecekler. YouTube TV’nin tam olarak ne zaman hizmete gireceği ile ilgili kesin bir tarih verilmedi.

Facebook’un da geçtiğimiz haftalarda yeni bir TV servisi üzerinde çalıştığını duyurmasının ardından YouTube TV’nin duyurulması, sektörde işlerin başka bir boyut alacağının önemli bir göstergesi. Umarız bu rekabet biz kullanıcıların yararına gelişmelere yol açar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu