Arduino

Arduinoda Kütüphane Ekleme Nasıl Yapılır

Arduino Kütüphane Ekleme İşlemi

Merhaba değerli bilişim hocası takipçileri, bu yazımızda özelilikle Arduinoya yeni başlayanlar için kimi zaman zor bir işlem olan kütüphane ekleme işleminden bahsedeceğiz. Kolay bir işlem olmasına rağmen insan bilmeyince zor geliyor. Hadi başlayalım.

Neden Yazılım Kütüphanleri Kullanırız?
Arduino’da kütüphaneler kullanarak belli kalıptaki yazılım cümleleri ile kısa zamanda daha çok iş yapabiliriz. Bunun için arduino kütüphanelerini kullanıyoruz. Eğer yazılım bilginiz  iyiyse programlanabilir bir devre elemanı için kendi Arduino kütüphanenizi oluşturup kullanabilirsiniz.

Arduinoya Kütüphanelerin Eklenmesi
Bir kütüphane eklemek için iki seçeneğimiz bulunmaktadır. Bunlardan ilki;  Arduino İDE programında taslaklar menüsünden library ekle ->> .ZIP kitaplığı ekle yolunu kullanarak kütüphane ekleyebiliriz .;

İkinci yol ise Arduinonun kurulu olduğu klasördeki libraries klasörüne yapıştırarak kütüphaneyi eklemiş oluruz.

Şimdi Arduino İdeyi açarak kütüphanenin eklenip eklenmediğini kontrol edelim. Dosya menüsünden örnekler yolunu izleyelim. Aşağıda eklemiş olduğumuz kütüphanelerin görünmesi gerekmektedir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top