fbpx
Teknoloji Haberleri

Facebook Stories Tüm Dünyada Kullanıma Sunulacak

Facebook, Snapchat klonu olan “hikayeler” yada orjinal adıyla “stories” özelliğini Messenger için de tüm dünyada kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Snapchat’ten alışık olduğumuz 24 saat içerisinde kaybolan “hikayeler” özelliği geçtiğimiz aylarda İnstagram’a eklenmiş ve büyük ilgi görmüştü. İnstagram’da 150 milyon kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan hikayeler özelliğinin diğer Facebook uygulamalarına gelmesi ise tepki çekmişti.

Tepki çeken adımların başında 24 saatlik “durum” özelliğiyle WhatsApp’ın yeni hali oldu. Hatta tepkiler o kadar sert olduki WhatsApp bu özelliği kullanıcıların isteği doğrultusunda düzeltmeye çalışıyor diyebiliriz.

Nerelerde aktif edildi?

Facebook bünyesindeki İnstagram ve WhatsApp platformlarına gelen “hikayeler”, bu kez de Messenger’a geliyor. Ocak ayından bu yana İrlanda ile sınırlı olarak deneme sürecine alınan bu özellik, Yunanistan, Vietnam gibi ülkeler için de aktif hale getirildi. Bir sonraki adımda tahmin edileceği gibi tüm dünyada “hikayeler” özelliğinin Messenger için kullanıma sunulması olacak. Böylece kullanım alanı milyonlardan milyarlara çıkabilecek.

Kullanıcılar ise şimdiden bu özelliğin Snapchat’ten alındığı ve Snapchat’i bitimek için atılan adımlardan biri olduğu konusuyla dalga geçmeye başlamış durumdalar.

Seydi ŞAHİN

Sosyal medya danışmanı, yazılım meraklısı...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu