Teknoloji Haberleri

Google Adsense’e 2 Süper Özellik Geliyor

Google adsense yeni özellikler

Google’ın devasa reklam ağı Adsense’e yayıncılar açısından çığır açacak 2 yeni özellik geliyor. Yanlışlıkla yapılan politika ihlallerine son.

AdSense kullanıcıları, Google’ın reklam yayınlama ve ihlaller konusunda ne kadar katı olduğunu bilirler. Bu reklam yayıncıları ve reklam verenler açısından güveni sağlayan bir tutum. Fakat bazı konularda detaylı bilgi sahibi olunamaması özellikle yayıncıları sıkıntıya sokabiliyor. İşte yeni düzenlemeler bu konuya ışık tutacak.

Sayfa Seviyesinde İhlaller

Google, artık sitenizde yaşanan herhangi bir ihlal sonrasında tüm sitede yayınlanan reklamları engellemek yerine, sayfa seviyesinde ihlalleri değerlendirecek. Herhangi bir ihlal durumunda, tüm sayfalardaki reklamlar yerine, sadece ihlalin söz konusu olduğu sayfada reklam gösterimi duracak ve yayıncı uyarılacak. İhlallerin diğer sayfalara yansıması ve devamı halinde tüm reklamlar engellenecek. Yani artık yayıncıların elinde daha şeffaf veriler olacak ve yapılan ihlali önceden tespit edip gerekli düzenlemeyi yapma şansı olacak.

Politika Merkezi Açılıyor

Google, AdSense yayıncıları için birçok dilde hizmet verecek olan yeni politika merkezini devreye sokmaya hazırlanıyor. Bu merkez sayesinde yeni yayıncının onay almasından tutun da tüm yayıncı problemleri için muhatap bulabileceğiz. Böylece bir sabah kalktığımızda, AdSense hesabınız politika ihlali sebebiyle durdurulmuştur gibi kısa bir engelleme yazısıyla karşılaşmadan, daha şeffaf şekilde işlemlerimizi yapabileceğiz.

AdWords için verilen destek gibi bir destek beklemek ne kadar doğru olur bilemiyoruz. Çünkü reklam verenler bu iş ile uzaktan yakından alakası olmayan kişiler de olabiliyor. Fakat yayıncılar az da olsa konuya hakimler. Bu yüzden AdSense desteği daha yüzeysel kalacaktır diye tahmin ediyoruz. Yine de bu konuda bir politika merkezinin oluşturulması bile devrim niteliğinde bir adım olacak.

 

1 Comment

1 Comment

  1. Kemalettin Gecit

    21 Mayıs 2017 at 07:35

    Su an ki sistem tam bi garabet. Isteyen istedigi kisiyi banlatabilir adsense’de.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top