fbpx
Teknoloji Haberleri

Viber’dan Kendini İmha Eden Sohbet Özelliği

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan Viber, kendi kendini belli bir süre sonra imha eden yeni sohbet özelliğini kullanıma sundu.

Ülkemizde kullanım oranı düşük olsa da dünya çapında 900 milyona yakın kullanıcısı bulunan Viber, sohbet uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Yeni eklenen özellik birçok kişinin işine yarayabilecek cinsten.

Kendi kendini imha eden sohbet özelliği ile Viber’da gerçekleştirilen görüşmeler belirli bir boyuta ulaştığında yada belirli zaman aralıklarıyla otomatik olarak silinebiliyor.

Güvenlik Ön Planda

Uçtan uca şifrelemeyi uzun zamandır kullanan, hatta WhatsApp’tan çok daha önce bu sisteme geçen Viber, aynı zamanda sohbetlerin ekran görüntüsünü bile almaya izin vermiyor. iOS platformunda ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gönderen Viber, Android’de ekran görüntüsü alma imkanını tamamen kapalı tutuyor.

Bu bakımdan bir çok sohbet uygulamasından daha güvenli olduğunu söyleyebileceğimiz Viber’ın, yeni kendi kendini silen sohbet özelliğinin bir hafta içerisinde gelecek güncelleme ile herkes için kullanıma sunulması bekleniyor.

Seydi ŞAHİN

Sosyal medya danışmanı, yazılım meraklısı...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu