fbpx
Teknoloji Haberleri

Android için Skype’a Büyük Güncelleme

Android için Skype, yeni güncelleme ile baştan ayağa değişti. Yepyeni bir tasarım ve yeni özelliklerle donatıldı.

Skype 8.0 olarak anılan yeni Skype güncellemesi, uygulamada köklü değişikliklerle birlikte geldi. Şimdilik Android için gelen uygulama önümüzdeki haftalarda iOS için de sunulacak.

Güncelleme neler getirdi?

Güncellemenin ilk göze çarpan tarafı tabii ki tasarımda yapılan değişiklikler oldu. Ana Sayfayı üç sekmeye ayıran yeni tasarımda yepyeni animasyonlar ve renklere yer verilmiş. Orta kısımda konuşmalar yer alırken, solda “Öne Çıkanlar” sekmesi, sağda ise “Yakala” sekmesine yer verilmiş. Ayrıca uygulamada ciddi performans iyileştirmesi yapılmış durumda.

Öne çıkanlar ve yakala sekmelerinin Snapchat’ten esinlenilerek getirildiğini söylemek yanlış olmaz. Belki de Facebook’un adımlarından sonra Microsoft’ta bu özelliklerin kendi uygulamasında yer almasını istemiş olabilir. Kısaca bu işlevler, hikayeler özelliğine benzer paylaşımlar yapmamıza yarıyor diyebiliriz.

Android için yeni Skype şu an indirilebilir durumda. iOS kullananlar için ise 2 haftaya kadar yeni sürümün geleceği söyleniyor. Masaüstü Skype için ise önümüzdeki bir kaç ayda yeni sürümün geleceği tahmin ediliyor.

Skype 8.0 için yayınlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Seydi ŞAHİN

Sosyal medya danışmanı, yazılım meraklısı...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu