fbpx
Teknoloji Haberleri

Paykasa Nedir?

İnternet teknolojisinin ülkemizde ve dünyada her geçen gün daha da geniş bir ağa sahip olması, elimize geçen imkanların kademeli olarak artmasını sağlıyor. Artık sadece birkaç tıkla istediğimiz bilgiye ulaşabiliyor, bilgi aktarabiliyor ve daha konforlu bir hayatın içerisinde bulunabiliyoruz.

Tüm bu imkanlar doğal olarak internet bankacılığını ve ödeme teknolojilerini de geliştirdi. Başta ülkemizde oldukça kuşkuyla bakılan online ödeme sistemleri, kendisini her geçen gün daha da geliştirdi, yeniledi ve en sonunda da tek kullanımlık en güvenli kart sisteminin icat edilmesine kadar ulaştı. Paykasa olarak sizlere tanıtmak istediğimiz bu sistem, tüm isteklerinizi karşılayabilecek imkanlara sahip.

Peki paykasa nedir? Özellikleri, normal ödeme sistemlerinden farkları ve kullanım alanları nedir? Yazımızın kalan bölümünde bunlardan bahsedeceğiz.

Paykasa, 16 hanelik, sadece size özel bir şekilde oluşturulmuş olan numara sayesinde yapacağınız ödemeleri oldukça güvenli hale getiren bir teknolojidir. İstediğiniz miktarlarda yüklenebilen ve her seferinde farklı numaralar kullanmanız sayesinde hacklenme, kart numaranızın öğrenilmesi gibi konuların önüne geçen bu sistem, ayrıca anonim bir şekilde ödeme yapmanızın da önünü açmaktadır. Paykasa kullanan sitelerin pek çoğu sizden ayrıca isim istememekte, Paykasa da size böyle bir bilgi sormamaktadır. Dolayısıyla kimlik bilgilerinizin kötü niyetli şahısların eline geçme ihtimali, bu sayede tamamen ortadan kalkmaktadır.

Paykasa ile havale, EFT gibi transfer yöntemlerinde olduğu gibi mesai saatlerini bekleme, gecikmelerin ve aksamaların yaşanması gibi sorunlar yaşamamış olursunuz. Paranız istediğiniz yere, istediğiniz anda hızlı bir şekilde aktarılır. Bunun için karşı tarafa az önce bahsettiğimiz 16 haneli numarayı vermeniz yeterlidir. Numarasını verdiğiniz kartın içerisindeki bakiyenin tamamı karşı taraf tarafından görülebilecek ve anlık olarak tamamen aktarılabilecektir.

Paykasa Ödeme SitemleriPaykasa dünyanın pek çok yerinde, uluslararası hizmetler veren siteler tarafından kabul gören bir ödeme türü olarak bilinmektedir. Dünyada ünlü pek çok sitenin kendisine referans olması da güvenilirliğini gösteren kriterler arasındadır.

10 Euro ile 500 Euro arasında seçenekleri bulunan Paykasa sayesinde artık hem anonimliğinizi, hem de kart bilgilerinizi koruyabilir, hızlı ödeme kolaylıklarından ve Paykasa’nın kurumsal desteğinden hemen yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu