fbpx
Windows

ilk büyük Windows 10 güncellemesi Geldi

Windows 10, ilk büyük güncellemesini almaya başladı! İşte detaylar…

29 Temmuz’da yayınlanan Windows 10, bugün milyonlarca bilgisayarda yerini almış durumda. 110 milyondan fazla cihazda kullanılan yeni işletim sistemi, bugün ilk büyük güncellemesini alıyor.Bir dizi önemli geliştirme sunan güncelleme, Microsoft tarafından “sürüm 1511, 10586” olarak veya “Kasım güncellemesi” olarak adlandırılıyor.

“Platform ve deneyim üzerinde geliştirmeler” sunan güncellemeye şunlar dahil:- İşletim sisteminde çeşitli performans geliştirmeleri yaplmış. Örneğin önyükleme süresi, Windows 7’ye göre yaklaşık yüzde 30 daha hızlı.- Cortana sayesinde cihazın kalemini kullanarak Cortana Notebook üzerinde not almak artık mümkün. – Microsoft Edge, performans ve güvenlik geliştirmelerinin yanında yeni bir sekme ön izleme işlevi sunuyor. Bu sayede fareyi herhangi bir sekmenin üzerine getirerek, bulunduğunuz sayfayı terk etmeden sekmeleri ön izleyebiliyorsunuz.

Edge artık favorilerinizi ve okuma listenizi cihazlar arasında eşitleyebiliyor.Bu geliştirmelerin yanında Posta, Takvim, Fotoğraflar, Groove, Xbox, Mağaza, OneNote, Solitaire ve diğer Microsoft uygulamalarında da geliştirmeler bulunuyor.Güncelleme, Windows Update üzerinden tüm PC’lere dağıtılmaya başlanmış bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu