fbpx
Haber

Bill Gates, Kendi Çocuklarına 14 Yaşına Kadar Telefon Kullanmayı Yasaklamış

Dünyanın en zengin iş adamları arasında yer alan Microsoft’un kurucusu Bill Gates, kendi çocuklarına 14 yaşına kadar cep telefonu kullanmayı yasakladığını söyledi.

Mirror’a verdiği röportajda çocuklarının teknoloji konusundaki davranışlarından ve bununla nasıl baş ettiğinden bahsetti.

20,17 ve 14 yaşlarında üç çocuğa sahip olan Gates, 14 yaşını dolduruncaya kadar çocuklarına cep telefonu kullanımını yasaklamış.

Bill Gates, özellikle ev yaşamında teknoloji kullanımını sınırlandırdığından da bahsediyor. Mesela yemek masasında telefon, tablet veya bilgisayar kullanılması veya bunlarla ilgilenilmesi kesinlikle yasakmış.

Tüm bu örneklerin yanı sıra Gates, çocukların internet kullanımıyla ilgili çok dikkat edilmesi gerektiğini ve bu tür araçların kullanımında çocukların sürekli takip halinde olmanın faydalarından bahsediyor. Ayrıca çocuklara bu araçların nasıl daha verimli kullanılacağının öğretilmesinin önemine de dikkat çekiyor.

Teknolojinin çok hızlı gelişerek mobil internet ve cep telefonlarıyla birlikte hayatımızın her alanına hakim olmasının yan etkileri halen tam olarak saptanmış değil. Sürekli olarak u cihazları yanımızda taşımak ve vücudumuza temas ettirmek ne kadar zararlı halen tam olarak saptanabilmiş değil. Bu yüzden Bill amcanın anlattıkları gayet yerinde ve yapılması gereken şeyler.

Bunları biz sürekli söylüyoruz dinlenmiyor ama belki Bill amcadan duyunca daha etkili olur.

Seydi ŞAHİN

Sosyal medya danışmanı, yazılım meraklısı...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu