Telefon

MIT’in Yeni Uygulamasıyla Boş Zamanlarınızda Dil Öğrenin

Massachusetts Institute of Technology (MIT)’nin geliştirdiği yeni uygulama, boş zamanlarınızı dil öğrenerek değerlendirmenize yardımcı oluyor.

Hepimiz gün içinde otobüs beklerken yada bir çay molası vermişken telefonumuzu boş boş kurcalarız. İşte bu boş zamanların dil öğrenilerek değerlendirilmesini hedefleyen uygulama sayesinde, her seferinde birkaç kelime de olsa öğrenme şansımız olacak.

WaitSuite olarak adlandırılan bu uygulama aynı zamanda WaitChatter adında Chrome eklentisine de sahip. Çalışma mantığı ise gayet basit. Telefonunuzda yaptığınız herhangi bir işlemde, mesela bir Wi-Fi ağına bağlanırken size yeni bir kelime soruluyor yada anlamını bilmediğiniz kelimelerin anlamları gösteriliyor. Böylece her gün belli sayıda kelime veya cümle öğrenme şansımız oluyor. Öğrenilmeye çalışan dile karşı daha fazla aşinalık sağlanmış oluyor. Chrome eklentisi WaitChatter’da ise konuşma esnasında size bazı yabancı kelimeler gösterilerek pratik yapmanız teşvik ediliyor.

WaitSuite adlı dil öğrenme uygulamasının tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top