fbpx
WordPress

WP 4.9 indir. Wordpress’i son sürüme güncellemek için 5 önemli sebep

WP 4,9 son sürümü yayınlandı. Hemen indir linkine tıklayarak güncelleyiniz. Wordpress 4.9 Sürümü ile gelen yenilikler ile bu sürüme yükseltmek için önemli sebepleri sizler için sıraladık. Popüler içerik yönetim sistemlerinden Wordpress’in son sürüm indirme bağlantısını yazımızın sonunda bulabileceksiniz

Pek çok site yapımının temelinde bulunan ve webmasterların vazgeçilmezleri arasında yerini çoktan alan Wordpress, yeni versiyonu Wordpress 4.9 ile çıtayı daha da yükseklere taşıdı ve pek çok özelleştirici, daha fazla iyileştirme ve hata kontrolü gibi özelliklerle kendini biraz daha aştı.

Wp 4.9 sürümü bize ne yenilikler getirdi?

Tasarım kilitleme özelliği, Wordpress 4.9’un en göze çarpan özelliklerinden birisi. Buna göre, sitenin kurulu yapısı üzerindeki çalışmalar esnasında, iki tasarımcının aynı anda yaptığı değişiklikler  artık sitenin mevcut halini bozamayacak, birbirine etki edemeyecek. Yeni versiyon, bu çalışmaları taslak olarak kaydedebilmenizi ve bir başkasının düzenlemesini engelleyebilmenizi sağlamakta.

Değişiklikleri Kaydetmediniz, Emin misiniz?

Wordpress 4.9, pek çok site ve blog sahibinin başına gelen bir başka soruna da kolay çözümlerden birisini bulmuş ve uygulamaya geçirmiş. Kaydedilmemiş değişiklikler artık size çıkış yaparken hatırlatılacak ve emeklerinizin boşa gitmemesi adına bir yedek almanız, veya çalışmayı kaydetmeniz böylelikle daha kolay olacak.

CSS düzenleme esnasında hataları daha rahat bulabilmeniz amacıyla tasarlanmış olan yenilikler de sentaks vurgulama ve hata kontrolü. Böylece tarama yapmanız ve sitenizi yeniden istediğiniz hale getirmeniz, oldukça rahat bir şekilde gerçekleşebilecek.

Kayıt Hatası Uyarısı ile Beyaz Ekrana Son

Kayıt hataları, eklentiler ve temalar sonrasında yaşanabilecek düzeltme telaşları artık WordPress’in yaptığı uyarılar sayesinde sorun olmaktan çıkacak. Eğer bu yöntemi bypass edip temaların ve eklentilerin dosyalarında doğrudan çeşitli değişiklikler yapmak isterseniz de, bu konuda WP’nin uyarısını, ayrıca dosyalarınızı yedeklemeniz gerektiği konusundaki önerisini göreceksiniz.

Yayın Öncesi Önizleme

Temaları yayına almadan önce nasıl görüneceklerine dair bir izlenim edinmek isteyebilirsiniz. Wordpress 4.9 ile bu konuda da endişe etmenize gerek kalmadı.  Ayrıca menülerin ve tema içindeki çeşitli bileşenlerin konumlarının daha kalıcı olması, yapılan çeşitli düzenlemelerle mümkün kılındı.

Wordpress 4.9Tek Tuşla Metine Ortam Ekleme

Daha önceki versiyonlarda yavaş yavaş sinyallerini aldığımız ortam ekleme konusundaki kolaylaştırmalar, şu anda tam anlamıyla kendisini göstermiş durumda. “Ortam ekle” tuşu sayesinde tek tıkla oluşturduğunuz içeriğin içerisine ses, resim, video gibi ortam dosyalarını gömerek, bahsi geçen sayfayı daha da zenginleştirebilir, böylece yazının etkisini güçlendirebilirsiniz.

WP indir. Türkçe son sürüm wp nereden indirilir?

Tüm bu yenilikler sayesinde, kendi sitesine, müşterileri için yaptığı çalışmalara ve WordPress dünyasına sağlam yenilikler getirmek isteyen tasarımcılar için de güzel bir yol açıldı diyebiliriz. Wordpress 4.9 ile geliştiricilik artık çok daha kolay, keyifli ve size karışıklıktan ziyade çalışmalarınızı daha hızlı bitirmeniz için kısayollar sunmakta.
Halihazırda WP kullananlar için admin panellerine gelen sürüm güncellemesi uyarısı sizin için bir işaret. Sıfırdan WP kurmak isteyenler için ise Wordpress 4.9 ciddi bir kolaylık. Sıfırdan WP kurmak için dosyaları indirerek gerekli aşamaları takip etmeniz yeterli. WP Son Sürüm indir

Not: Sürüm güncellemek isteyen web sitesi sahipleri ise öncelikle yedek almayı ve Wordpress 4.9’a sürüm yükseltmeyi bundan sonra yapmayı unutmamalı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu