fbpx
Teknoloji Haberleri

Nokia 3310 Yeniden Üretilecek mi?

2000’li yıllarda hayatımızda daha fazla yer tutmaya başlayan ve neredeyse herkesin cebinde görmeye başladığımız telefonlar, şimdikine kıyasla çok daha az işlevliydi ve birkaç temel görevi uygulamak üzere tasarlanmıştı. Kuşkusuz ki bu dönemin en önemli yıldızı Nokia idi: hem işlevsel, hem de sağlam telefonlarıyla pek çok eve girmeyi başaran Nokia’nın Pazar büyüklüğü, bugünün Google’ıyla bile rahatlıkla kıyaslanabilmektedir.

Bu dönemin en çok konuşulan ve yıllar sonra bile hatırlanan en önemli nesnelerinden birisi ise Nokia 3310 olmuştu. Dayanıklı, o günün koşullarına göre uygun fiyatlı ve işlevsel olması sebebiyle pek çok kişi tarafından tercih edilen bir telefon olan Nokia 3310 hakkındaki en yeni haberlerden birisi de, yakından yeniden üretilme ihtimalinin oldukça yüksek oluşu.

Yeni bir konsept videosu yayınlanan ve insanların ikinci bir telefon olarak alabileceği öngörülerek hazırlanan bu proje, eğer gerçekleşirse haberini çok yakında kesin olarak almış olacağız. Zira 27 Şubat günü MCW (Mobile World Congress) 2017 başlayacak ve 3 Mart’a kadar sürecek. Biz de Nokia 3310’un aynısının üretilip üretilmeyeceğinin, ek özelliklere sahip olacaksa bunun neler olacağının bilgilerine bu kongreden gelecek haberler aracılığıyla ulaşabileceğiz.

Nokia 3310, şu sıralarda bile yeni telefon almak istemeyenlerin, gün içinde çok az kişiyle konuşan ve telefona pek de ihtiyaç duymayanların, ikinci bir telefon olarak iyi bir alternatifi yedekte tutmak isteyenlerin tercihleri arasında bulunuyordu. Pek çok 2. el sitesinde zaman zaman ucuza, bazense oldukça fahiş fiyatlara (donanımı tam ve sorunsuz olan versiyonlar genelde bu şekildedir) satılan bu telefon, alıcı bulabilme özelliğini yıllardır korumaktaydı. En büyük sorunu şarj cihazı ve yeni batarya olan telefonun, yeni üretimlerle birlikte bu derdinin de bitebileceğini öngörebiliriz.

Oldukça sağlam kaynaklara dayanan ve kesinleşeceğine kesin gözüyle bakılan bu yeniden üretim, Nokia’yı yeniden diriltecek iyi bir PR çalışması olabilir. Ayrıca firmanın Microsoft’a satılmasından sonra yeni akıllı telefonlarının pek rağbet görmemesi sebebiyle maddi sorunlar yaşadığını da düşünecek olursak, aynı zamanda Nokia 3310’un rağbet görmesinin ardından firmaya ciddi bir gelir sağlayacağı da kesin gibi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu