Haber

Korsan Film Düzenlemesinin Detayları Belli Oluyor

Korsan film düzenlemesi

Geçtiğimiz günlerde korsan film izleyenlere internet yavaşlatma cezası geleceğiyle ilgili konuşulan yasanın detayları görünmeye başladı. Nasıl olacak?

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda değişiklik yapılmasını öngören yasa tasarısında yapılacak düzenlemenin detayları belli oldu.

“Korsan film izleyenlere ceza” diye lanse edilmişti

Yasayla ilgili düzenleme ilk konuşulduğunda korsan film izleyenlerin internet yavaşlatma cezası alacağı şeklinde lanse edilmişti. Fakat detaylar ortaya çıkınca konunun biraz daha farklı olduğu görüldü.

Zaten korsan film izleyen herkesin tespit edilerek internet hızının yavaşlatılması gibi bir uygulama teknik olarak çok zor bir durum.

Korsan film yükleyen ve paylaşanlara ceza var

Yasada yapılacak düzenlemenin, korsan fildm veya dizileri belli platformlarda paylaşarak yayılmasını sağlayanlara yönelik olduğu ortaya çıktı. Yani izleyenler değil, yükleyen ve yayanlarla ilgili bir yaptırım söz konusu olacak.

İnternet yavaşlatma cezası bazı sitelerin kapatılması ve söz konusu kullanıcının internet hızının 6 aya kadar yavaşlatılmasını da içerecek. Düzenlemenin genel hatları bu şekilde olacak. Bakalım detaylarında neler yer alacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top