fbpx
Haber

Xiaomi Nihayet Resmi Olarak Türkiye Pazarına Giriyor

Çin’in mobil devi Xiaomi, uzunca bir bekleyişin ardından Türkiye pazarına resmen giriyor olabilir. Son işaretler bu yönde.

Çin’in teknoloji devi Xiaomi, son yıllarda mobil platformda yaptığı atılımlarla dünyanın en büyükleri arasına girmeyi başardı. Birçok kullanıcı tarafından tercih edilen üstün performanslı ürünleri uygun fiyata satmasıyla tanınan marka, nihayet Türkiye pazarına resmen giriyor.

Bazı perakendeciler tarafından Türkiye’de satışı yapılan Xiaomi ürünleri henüz resmi olarak ülkemize gelmiş değil. Yani ana distribütörü henüz yok. Bu da cihazların satış sonrası desteği konusunda ve dağıtımı konusunda tüketici tercihlerini etkiliyor.

Doğa Mobil İletişim’in yayınladığı bir dökümanda görülen resmi distribütörlük ifadesi, Xiaomi’nin Türkiye pazarına girişinin Doğa ile olacağını işaret ediyor. Henüz Xiaomi cephesinden konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Fakat Doğa Mobil İletişim’in söz konusu bilgi güncellemesini boş yere yapmadığı, konunun önümüzdeki günlerde resmen açıklanabileceği tahmin ediliyor.

Seydi ŞAHİN

Sosyal medya danışmanı, yazılım meraklısı...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu