Haber

Bazı Büyük Şirketler YouTube’dan Çekildiğini Açıkladı

Bazı dev firmalar YouTube’dan reklamlarını çektiklerini açıkladı. Sebebi ve etkileri…

YouTube’un reklam sistemindeki bazı rahatsızlıklarından dolayı büyük firmalar birer birer reklam vermekten vazgeçtiklerini açıkladılar.

Wal-Mart, PepsiCo, Starbucks, General Motors, FX Networks, Dish Network gibi dev firmalar birer birer reklamlarını çekerken CocaCola’nın da kısmen reklamlarını iptal ettiği belirtiliyor.

Sebebi?

YouTube’un reklam gösterim sistemine göre uygunsuz bazı videolarda bu firmaların reklamlarının yer alması, şirket politikaları ile örtüşmediği için reklamlarını çeken firmaların, YouTube tarafından gerekli düzeltmeler sağlanana kadar dönmeyecekleri de açıklandı.

Geçtiğimiz yıllarda eski Google yeni Alphabet’e beklenen kârı sağlayamadığı açıklanarak herkesi şaşırtan dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube’un, bu kararlar sonrasında büyük darbe aldığı aşikar. Büyük çekilmeler sonrası işlerinin kolaylaşmayacağı da ortada.

YouTube, temelde Google reklam sistemine bağlı çalışıyor. Fakat reklamverenler istedikleri şekilde reklamların yayınlanacağı mecralar konusunda tercih yapabiliyor. Hatta yukarıda adı geçen firmalardan bazıları aramalardaki reklamlarını kaldırmayıp, sadece video reklamlarını kaldırdıklarını açıkladılar.

Vizyonlarıyla uyuşmadığı gerekçesiyle yayınlanan bazı videolarda kendi reklamlarının gösterilmemesini isteyen reklamverenler bu konuda haklı gibi görünüyor. Fakat YouTube’un reklam sistemine yeni filtreler getirerek istenilen hassasiyeti sağlaması zaman alacak bir işlem gibi görünüyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top