fbpx
Haber

Aukey PA-U33 5 Port USB Şarj İstasyonu İncelemesi

Merhaba değerli Bilişim Hocası takipçileri. Bugünkü ürün incelememizde Aukey’in PA-U33 model numaralı 5 portlu USB şarj istasyonu var. Hazırsanız incelemeye geçelim.
Akıllı cihazların artması ile aynı anda birden fazla cihazın güç ihtiyacını karşılayabileceği çözümlere ihtiyaç duyuldu. Bu noktada Aukey çıkarmış olduğu ürünler ile kullanıcıların imdadına yetişiyor.

1) Aukey PA-U33 5 Port USB Şarj İstasyonu Nedir?
Üzerinde 5 tane usb portu bulanan aynı anda usb ile şarj olabilen 5 cihazı sarj edebilen bir cihazdır.

2) Kimlerin İşine Yarar. Hangi Durumlarda Almalıyız?
Priz sayısının az, şarj edilmesi gereken cihaz sayısının fazla olduğu durumlarda kullanılabilir. Ayrıca kafeler için gerekli olduğunu düşünüyorum.

3) Fiyatı Nedir, Nasıl temin Edebilirsiniz?
Ürünü  Aliexpress üzerinden satın aldım. Ürün yaklaşık  2 ayda elime geçti. Aldığım zaman fiyatı 13.33 dolardı. Satın alma linki https://tr.aliexpress.com/item/Aukey-50W-10A-5-Ports-USB-Desktop-Charger-with-AlPower-Tech-for-iPhone-iPads-iPod-Samsung/32655700743.html

4) Ürün Özellikleri
Ürün 5 voltluk 5 usb poruna sahip. Herbir porttan maximum 2 amper çekilebilmektedir. Genelde her telefona 2 amper ulaşmaz. Bunun sebeplerinden biri de kullanılan usb kablonun uzunluğu ve kalitesi. Diğer sebeplerinden biri ise işletim sistemi kernelinin desteklediği maximum amperdir. Kimi kerneller daha fazla güç çekilmesine izin vermektedir.


5) Test Sonuçları

Ürün testlerimizde Asus Zenfone 2, Xiaomi 10000 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı ve General Mobile Air  kullandır. Test Sonuçlarına göz atalım.
Zenfone 2: Maximum  5.15 volt, 1.08 amper
General Mobile Air: 5.15 volt, 1.18 amper
Xiaomi 10000 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı: 5.15 volt, 1.22 amper
6) Tavsiye Ediyor muyuz?
Bu soruya cevabım kullanıcıların kullanımına göre değişecektir. Ürün genel olarak ihtiyaçlarımızı karşılıyor. Üründe eksik olduğunu gördüğüm bir nokta var; hızlı şarj özelliğinin olmaması. Bu eksik nokta bir üst modelinde giderilmiş isterseniz bu modeli satın alabilirsiniz. Ürünü çok incelemeden sipariş etmiştim. Yeterli incelemeyi yapsaydım kesinlikle üst modelini alırdım. Ürt modelinde sadece 1 portta hızlı şarj özelliğinin olduğunu unutmayın. Ayrıca linkini verdiğim üst modelde usb koblo da hahildir. Üst modeli için sipariş linki: https://tr.aliexpress.com/store/product/Aukey-Quick-Charge-2-0-5-Ports-USB-Wall-Charger-QC2-0-Desktop-Travel-Charging-Station/1830134_32613331327.html

 

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Hocam yurt dışı sitede ödeme işlemi nasıl yapılıyor herhangi bir kredi kartı geçerli mi ayrıca bu site güvenli mi? Teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu