fbpx
Teknoloji Haberleri

Android Go Duyuruldu, Ne İşe Yarayacak?

Google I/O etkinliği kapsamında yeni Android Go duyuruldu. Veri tasarrufu vaadiyle gelen yeni uygulamanın detayları neler?

Çeşitliliği ön planda tutan Android platformu, bu yönde yeni bir adım atıyor. Android Go adıyla duyurulan sistem, veri tasarrufu sağlama önceliğiyle çalışacak.

Özellikle giriş seviyesi akıllı telefon sahipleri için daha iyi kullanıcı denayimi vaad eden Android Go, hem cihazlardaki kaynak kullanımını azaltacak hem de veri transferini sınırlayacak.

Google’ın bir sonraki Android sürümü “O” ile optimize edilmiş şekilde çalışacak olan Android Go uygulaması sayesinde cihazınızın kullanım detaylarını anlık olarak takip edip kontrol altında tutabileceksiniz. RAM kullanımını istediğiniz şekilde sınırlandırarak arka plan uygulamalarının getirdiği yükten kurtulabileceksiniz.

Not: Bunu yapan uygulamalar hali hazırda var, hatta bazı ayarlar kullanılarak manuel olarak bile bir çoğu yapılabilir fakat her kullanıcı bu detaylarla ilgilenmez. Android Go, bu tür detaylarla ilgilenmeyen veya bilmeyen tüm kullanıcılara hizmet sunmayı amaçlıyor.

Android Go’nun 2018’de sahalara ineceğini de belirtelim.

YouTube Go da Geliyor

Android Go gibi YouTube Go da veri tasarrufu için üretilmiş. İlk dikkat çeken özelliği ise bağlantınız varken cihaza kaydedilen videoların çevrimdışı olduğunuzda izlenebilecek olması. Böylece wi-fi varken kaydettiğiniz herhangi bir içeriği daha sonra çevrimdışı olsanız bile izleyebileceksiniz.

Seydi ŞAHİN

Sosyal medya danışmanı, yazılım meraklısı...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu