fbpx
Teknoloji Haberleri

Amd Ryzen Fırtınası

AMD’nin yeni nesil işlemci ailesi Ryzen, dün itibariyle dünya genelinde satışa çıktı. Performansıyla göz dolduran Ryzen ailesi, satış rekorları kıracak gibi görünüyor.

AMD’nin performans odaklı geliştirdiği yeni işlemci ailesi Ryzen, 2 Mart itibariyle dünya genelinde satışa çıktı. Dün gönderilen basın bülteniyle satışa çıktığı duyurulan Ryzen işlemcilerin özellikle daha uygun fiyata yüksek performans elde etmek isteyen kullanıcılara hitap edeceği ortada.

Performans Karşılaştırması

AMD Ryzen ailesinin R7 serisinin resmi olarak satışa sunulmasının ardından gözler tabiiki Intel ile yapılan performans karşılaştırmalarına çevrildi. Bu konuda basit bir örnek vermek gerekirse, Ryzen R7 1800X modeli Intel’in 7700K modelini birçok konuda geride bırakmayı başarıyor. Özellikle oyun performansında Ryzen R7 1800X modelinin Intel 7700K ve 6900K modellerinden önde olduğu görülüyor.

AMD’nin mevcut fiyat politikası ve Intel’in mevcut fiyat politikası göz önünde bulundurulduğunda Ryzen R7 1800X’in tercih sebebi olacağını tahmin etmek güç değil.

Dün itibariyle resmen satışa çıkan ve ön sipariş almaya başlayan Ryzen serisi şu an için Amazon gibi ünlü satış platformlarında stokları bitirmeyi başarmış durumda.

Özellikle performans odaklı PC kullanıcılarının Türkiye’de de Ryzen ailesine büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Seydi ŞAHİN

Sosyal medya danışmanı, yazılım meraklısı...

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu