Teknoloji Haberleri

Amazon’un CEO’su Geleceğin Robotunu Kullandı

Amazon’un sahibi ve CEO’su Jeff Bezos, yatırımcısı olduğu dev robot Method 2’yi kullandı. 

Dünyanın en zengin 3. kişisi ünvanına sahip olan Amazon’un sahibi ve CEO’su Jeff Bezos,  Makine Öğrenme Otomasyonu, Robotik ve Uzay Araştırması Konferansı’nda (MARS) Method 2 adlı dev robotu ilk kez denedi.

Avatar filminden aşina olduğumuz bir insan tarafından kontrol edilen dev makinenin gerçeğe uyarlanmış hali olarak karşımıza çıkan Method 2, Güney Kore’de üretiliyor. Henüz tüm üretim aşamalarını geçmemiş olmasına rağmen, kollarını neredeyse mükemmel şekilde hareket ettirebilen robot, aynı zamana yürüyebiliyor. Fakat 1,5 ton ağırlığındaki bu dev robotun filmde gördüğümüz kadar efektif hale getirilmesi henüz mümkün değil. Yine de robotun parmak hareketlerine kadar yapabiliyor olması gerçekten çok büyük bir başarı.

Robotun, insan gücünün yetmediği yerlerde kullanılması hedeflenirken geliştirilen bu tür makinelerin silah olarak uyarlanabilme ihtimali de her zaman bulunuyor. Şu an için çok masraflı olduğu için tercih edilmiyor olsalar da, gelecekte ne olacağını bilemiyoruz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top