fbpx
Haber

Pentagon’da Yeni Bir Uzaylı Araştırması

Son yıllarda artan uzaylı ziyareti görüntülerine ek olarak hükümetlerin konu ile ilgili yapmış oldukları açıklamalar insanlık için çok önemli bir virajın eşiğinde olduğumuzun göstergesi nitelikte. Çünkü yüzyıllardır sorulan soru cevap bulmak üzere. Evrende yalnız mıyız? Bilim insanlarının cevap aramaktan yorulmadığı konuların başında gelen soru için dünya da yer alan süper güçlere ek olarak ortaya çıkan özel uzay ajansları bu alanda önemli çalışmalara devam ediyor.

Her ne kadar en önemli soruya cevap bulunabilmiş olmasa da bilim insanları ve sıradan halk için konu ilginç olmaya devam ediyor. Bu yönü ile bakıldığında uzay meraklıları için yeni bir rapor sızdırılmış durumda. 2007 yılını merkez alan rapora göre Pentagon bu alanda gizli çalışmalara devam ediyor. Amerika uzay çalışmaları araştırmaları ve NASA ile konu da en önde gelen ülke olarak öne çıkıyor. Bu yönü ile bakıldığında atılan her adım tüm dünyanın bölgeye odaklanmasına neden oluyor.

Son olarak Barrack Obama’nın görevi devretmesinden önce çok önemli bir konuda açıklama yapacağını belirtmesine karşın söz konusu araştırma yapılmamıştı. Komple teoristlerinin karar insanlığın hazır olmadığı için engellendi yorumları yapmasına neden olsa da gizemli bir şekilde tarihe karışmayı başardı.

uzaylı ve uzay gemisi

2007 İle 2012 arasında yapılan bir araştırmaya göre Pentagon uzaylılar hakkında yaptığı bir araştırma da Pentagon’un dahi kontrol edemediği bir şekilde dünya atmosferi içinde yer alan uçan ve yüksek hıza ulaşan araçlar ile karşılaştığını fakat teknolojik olarak henüz bu cisimler ile kontak kurulamadığını açıklıyor. Bu yönü ile bakıldığında komplo teoristlerinin söylemiş olduğu Amerika her şeyi biliyor tezi de bir anlamda hem çürümüş hem de kanıtlanmış oluyor. Zira gerçekten de Amerika her şeyi biliyor fakat anlam veremediği anlayamadığı için açıklayamıyor. Rapor bu yönü ile uzaylıların gerçekten atmosfer içi hareketler yaptığını kanıtlar nitelikte.

Uzaylı tehditlerini tanımlama departmanında görev yapan Emekli senatör yapmış olduğu proje ile ilgili açıklamalarda bulunarak 22 Milyon dolar harcama yaparak elde ettiği verilere rağmen projenin sonlandırılmasına anlam veremediğini açıklamıştı. İçinde bulunduğumuz yıl itibari ile milyarlarca doküman herkes tarafından kamu için erişilebilir kılmıştı.

2007 ile 2012 Yılları arasında yapılan araştırmaların da yer aldığı raporlarda onlarca kez Amerikan hava kuvvetleri ve tanımlanamayan cisimlerin karşı karşıya geldiği fakat Amerikan hava kuvvetlerinin söz konusu cisimler ile temas kurmayı başaramadığı saldırı yapmadığı ve saldırı almadıkları ortaya çıkmış durumda. Amerikan hava kuvvetlerine ait en yetenekli uçaklar olarak bilinen hayalet uçaklarında bu görevlerde kullanıldığını fakat dünya teknolojisi için son derece üst düzey olan bu araçlarla dahi söz konusu kontağın kurulamamış olması raporlarda yer alan diğer önemli açıklamalar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu