fbpx
Hata Çözümleri

Kablosuz Klavyelerin Geç Yazması Hatasının Çözümü

Bu yazımızın konusu kablosuz klavyelerin geç yazması olacak. Bilgisayarlara veri girişi yapmak için en büyük öneme sahip iki üründen biri fare diğeri ise Klavye. Bu iki cihazın olmadığı düşünüldüğünde bilgisayar kullanımı için farklı yollar sunulabilse de özellikle iş için kullanılan bilgisayarlarda ya da yazı yazmanın ağırlıklı istenildiği bilgisayarlarda sorun ile yola devam etmek mümkün olamıyor.

Kablosuz Klavye ve Kullanım Farkı

Eğer diz üstü bilgisayar kullanmıyorsanız masa üstü bilgisayarlarda kullanılan kablolu klavyelerde de zaman zaman benzer sorunları yaşamanız mümkün olabilmektedir. Çünkü sorun klavyenin kablolu ya da kablosuz oluşundan değil kurulum sürücülerinin yüklendikten sonra ayarların yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Öncelikli olarak sorunum çözülmesi için hatanın sebebini tespit etmek çok daha faydalı olacaktır. Kablosuz klavyelerin geç yazma hatasının çözümü için takip etmeniz gereken yola filtre tuşlarının ayarlarının yapılmasına ilişkin adımlar ile başlanmalıdır.

Kablolu Klavye
Kablolu Klavye

Öncelikle denetim masasına gitmeniz ve burada yer alan menüler içinde erişim kolaylığı bölümünü bularak çift tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında açılan menüler arasında yer alan erişim kolaylığı merkezine geçiş yapmanız gerekmektedir. Yine çift tıklayarak açtığınız erişim kolaylığı merkezinde yer alan klavye kullanımını kolaylaştır menüsüne giriş yaptığınızda karşınıza çıkan seçeneklerden filtre tuşlarını ayarla bölümüne geçiş yapmanız gerekmektedir.

Kablosuz klavyelerin geç yazma hatasının çözümü için en önemli adım olan bilgisayar tuş vuruşu süresine ilişkin ayarlar bu bölümden yapılmaktadır. Bilgisayar tuş vuruşu bölümünün karşısında yer alan saniye kutucuğunda 0.5 işaretlenmelidir. Bu sayede söz konusu işlem tamamlanmaktadır. Ardından uygula seçeneği tıklanarak söz konusu değişikliğin bilgisayara tanıtılması gerekmektedir. Ardından Tamam seçeneğini tıklayarak kullanım farkı ortadan kaldırılacaktır.

kablosuz klavyelerin geç yazmasıKablosuz Klavyelerin Başlıca Sorunları

Kablosuz klavyelerin geç yazma hatasının çözümü için en önemli ayrıntı filtreyi kendi kendinize farkında olmadan aktif etmiş olma ihtimalinizin yüksek olmasıdır. Bu nedenle klavye kullanım alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz olası kombinasyonların bu özelliği aktif etmiş olma ihtimaline karşın kombinasyonları gözden geçirmeniz aynı hata ile tekrar tekrar karşılaşmanızı engelleyecektir.

Kablosuz Klavyelerde En İdeal Model

Kablosuz klavyelerin geç yazma hatasının çözümü için söz konusu işlem yeterli olmuyorsa mutlaka fiziki bir kontrol gerekmektedir. Bu nedenle eğer garanti kapsamında almış olduğunuz bir ürünse servisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Fakat garanti kapsamı olmayan bir ürünse muhtemelen klavyenin bütünlüğü bozulmuş olabilir.

Bu nedenle herhangi bir teknik servise gitmeden önce tüm bilgisayarlarda aynı sorun ortaya çıkıp çıkmadığının anlaşılması için farklı bilgisayarlarda da denemiş olmanız basit bir işlem için çok yüksek ücretler ödemenizi engelleyecektir. Ayrıca teknik servisler sorunu çözüp sizlere kanıtlasalar dahi evde yer alan bilgisayar üzerinde değişiklik yapılmadığı için kullanmak istediğiniz bilgisayar ile eşleştirdiğinizde aynı sorun yeniden ortaya çıkacak ve sadece ödemiş olduğunuz teknik servis ücreti boşa gitmiş olacaktır. kablosuz klavyelerin geç yazması  yazısının sonuna gelmiş bulunmaktasınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu