Telefon

AppStore’dan AdBlock Uygulamalarına Engel

Adblock for ios

App Store, AdBlock olarak bilinen reklam engelleyici uygulamaların güncellenmesini müsade etmiyor. Sebebi ise değişen politikalar…

iOS 9 ile birlikte App Store’da yerini alan reklam engelleme uygulamalarının güncellemeleri şu sıralar Apple tarafından engelleniyor. App Store yetkililerinin duruma gösterdikleri gerekçe ise uygulama mağazasının değişen politikaları.

Popüler AdBlock uygulamalarının geliştiricisi olan Future Mind şirketi yetkililerinin açıklamalarına göre bir süredir App Store, uygulamalarının yeni sürüme yükseltilmesine müsade etmiyor. Yapılan tek açıklama ise uygulama mağazasının politika değişikliği ve güncellemelerin App Store geliştirici yönergeleri 4.2 maddesini ihlal etmesi.

9toMac’te yayınlanan habere göre bu yönergeler yeni değil. Uygulamaların diğer kullanılan uygulamaların performanslarını etkileyecek müdahalesine izin verilmiyor. Bu da doğal olarak reklam engelleyicileri yönergelere göre istenmeyen uygulama olarak tanımlıyor. Hal böyle olunca, madem kurallarınıza aykırı idi, neden bu uygulamaları App Store’a almayı daha önceden kabul ettiniz diye sormadan edemiyor insan.

Uygulamalar tamamen kaldırılır mı?

App Store şu an için söz konusu reklam engelleyici uygulamaların güncellenmelerini engelliyor. Fakat bu durum değişmez ve uygulamalar güncellenmeden kalırsa, bir süre sonra uygulamaların App Store’dan kaldırılacağını öngörebiliriz. Hatta kurallar doğrultusunda bir adım atılarak uygulamaların kısa süre içerisinde App Store’dan temizlendiğine de şahit olabiliriz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top