fbpx
Haber

Adıyaman İnovasyon Merkezi Açıldı

Adıyaman’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnovasyon Merkezi’nin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, kodlama dersleriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnovasyon Merkezi açılışına katılan Bakan Yılmaz, kodlama derslerine ağırlık verileceğini ve artık her öğrencinin temelden bu eğitimi alacağını belirtti.

Önümüzdeki yıl başlıyor

Bakan Yılmaz, 1. sınıftan 12. sınıfa kadar kodlama eğitiminin bu yıldan sonra başlayacağını vurguladı. Böylece tüm öğrencilerin yazılım konusunda bilgi sahibi olacağını da sözlerine ekleyen Yılmaz’ın konuşmasının satır başları şu şekilde;

 “Bu yıldan sonra inşallah bütün öğrencilerimize, birinci sınıftan onikinci sınıfa kadar kodlama eğitimi vereceğiz. O zaman herkesin bir yazılımı olacak, kendi ihtiyacı olan oyunları yazabilsin diye. Eğitimdeki acil sorunları çözmüş oluyoruz, çok net olarak söylüyoruz, 2002’ye göre kıyaslarsak çok iyi bir durumdayız. Yakaladığımız sonuç memnuniyet vericidir. Allah nasip ederse önümüzdeki dönemde bir takım ruhu içerisinde eğitimle ilgili sorunları hep beraber soracağız ama çoğu gitti azı kaldı, bunu çok net olarak söylemek isterim. Genel sloganımız şu; Eğitime önem veren her şeye önem vermiş demektir.”


Adıyaman Valiliğini ziyaret ederek İl Milli Eğitim Değerlendirme Toplantısı’na katılan Yılmaz, Valilik çıkışı Türkiye Petrolleri Ortaokulu önünde bir süre çocuklarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi

.

Bakan Yılmaz’a ziyaretinde TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Vali Abdullah Erin, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’da eşlik etti.

Seydi ŞAHİN

Sosyal medya danışmanı, yazılım meraklısı...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu