Telefon

App Store’da Otomatik Abonelik Dolandırıcılığına Dikkat!

Apple store otomotik abonelik dolandırıcılığı

iOs uygulama mağazası App Store’da son günlerde sıkça karşılaşılan dolandırıcılık yöntemine dikkat. Otomatik abonelikleri kontrol edin.

App STore uygulama mazğasının sıkı koşulları sebebiyle kötü amaçlı yazılım barındıran uygulamaları sunamayan bazı geliştiriciler, mağazanın abonelik sistemi üzerinden kullanıcıları dolandırma yoluna gidiyor.

Nasıl yapıyorlar?

Bazı uygulamalar sizlere 7 günlük deneme süresi sunuyor. Siz bu 7 günlük deneme süresini başlattığınızda ise “otomatik abonelik yenileme” özelliği aktif hale getiriliyor. 7 günün sonunda eğer dikkat etmezseniz uygulama aboneliğine devam ediyor ve ücreti ödemiş oluyorsunuz. Bu tür uygulamalar hiç azımsanmayacak ücretleri insanlardan tahsil edebiliyor.

Ne yapmalı?

Eğer yeni uygulamaları denemeyi seven ve bu tür uygulamaları en azından deneme süresince kullanan biriyseniz, uygulamaların otomatik aboneliğinin devam edip etmediğine dikkat etmeniz çok önemli. Bunun için App Store > Apple Kimliği > Apple Kimliğini Göster > Abonelikler yolunu izleyerek devam eden aboneliklerinizi gözden geçirmeniz ve istenmeyen uygulamalarda otomatik abonelik yenilemeyi kapatmanız gerekiyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top