fbpx
Telefon

4 İnçlik iPhone 5se’nin Özellikleri Belli Oldu

Apple’ın küçük ekranlı iPhone’ları özleyen kullanıcılarına hediyesi 5se’nin bütün detayları yavaş yavaş şekilleniyor.
Uzun süredir Apple cephesinin bu yıl içerisinde iPhone 7’den farklı olarak daha küçük ekranlı bir iPhone modeli piyasaya süreceği konuşulmaktaydı. Nitekim ”söylenti” şeklinde olan bu söylemler her geçen gün daha da gerçekci olmaya başlamıştı ve artık tbu tarz bir telefonun geleceği resmen kesinleşmişti.

İki gün önce de nasıl olacağını az biraz tahmin ettiğimiz 4 inçlik iPhone, bir videoda ortaya çıktı ve nasıl bir şey olacağı konusunda bize gayet güzel bilgiler verdi. Şimdi ise telefonun dış görüntüsünü bir kenara bırakıp, içinde ne olduğuna göz atma zamanı. Apple ürünleri konusunda çoğu sızdırılmanın başrolünde olan 9to5mac sitesi, iPhone 5se’nin özelliklerini paylaştı. Daha önceden sizlere TheMobileIndian’dan gelen bir rapora göre özelliklerden bahsetmiştik. Şimdi ise bu özellikler büyük ihtimalle resmiyet kazanmış durumda.

iphone-5seiPhone 6c adı ile gelmesi beklenen modelin adı, bir son dakika değişikliği olmazsa 5se olacak. Peki telefonun özellikleri neler? Şöyle sıralayalım:

8 megapiksel arka ve 1.2 megapiksel ön kamera (geniş panorama ve video kaydı için otofokus desteği)
Apple’ın ”Health app”lerinin gereken ölçümleri yapabilmesi için bir barometre
Apple Pay sistemi için NFC çipi
A8 ve M8 çipsetleri
1GB RAM
Bluetooth 4,2, VoLTE, 802.11ac Wifi
Apple’ın ”Live Photos” özelliği
Gümüş, Uzay Grisi, Altın ve Rose Altın renk seçenekleri

Gördüğünüz gibi iPhone 5se, aslında iPhone 6. Çünkü özellikler bakımıdan aralarında bir fark yok gibi. Zaten 5se için ”iPhone 6 özelliklerini iPhone 5s’in kasasına koymuşlar” gibi pek çok söylem mevcut ki bu söylemler aslında gayet yerinde. iPhone 5se’nin Mart-Nisan ayları gibi çıkması bekleniyor. Fiyat konusunda henüz kesin bir bilgi yok fakat daha önceki habelerimizde de belirttiğimiz gibi 500-550 dolar civarı bir fiyat beklenmekte.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu