fbpx
Bilişim Öğretmeni

Bilişim Teknolojileri Öğrencileri Desteklerinizi Bekliyor

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak öğrencilerimize en faydalı eğitimi vermek ve onları hem kendilerine hem de ülkeye faydalı birer birey olarak yetiştirmek için üstün gayretlerimizi sürdürüyoruz. Diğer branş öğretmenlerine bazen bırakalım Akıllı Tahta teknolojisini kara tahta ve tebeşir bile öğrencilerini yetiştirmek için yeterli olabilirken Bilişim Teknolojileri alanı eğitmenin kendi becerilerinin yanı sıra öğrencilere yetenekler kazandırabilmek için günün teknolojilerine uygun bilgisayar altyapılarına ihtiyaç duymaktadır.

Her geçen gün hızla ilerleyen bilgisayar teknolojisi maalesef okullarımıza zamanında yansıyamamakta ve bu nedenle ülkemizin geleceği olan öğrencilerimiz maalesef yeterli becerilere sahip olmakta zorlanmaktadır.

FATİH Projesi kapsamında tüm öğrencilere tabletler dağıtılmış ve tüm sınıflara Akıllı tahtalar entegre edilmiş olması ülkemizin diğer güçlü ülkeler gibi eğitimde standartları yükseltmeyi başardığını bize müjdelemesine rağmen Bilişim Teknolojileri dalı bunun çok daha ilerisinde bir teknik donanıma ihtiyaç duymaktadır.

Devletin 2008 yılından itibaren yeni laboratuvar kurmaması, var olanları yenilememesi nedeniyle çalışmakta olduğum okuldaki öğrencilere gereği kadar iyi bir eğitim sağlamakta zorlandığımı fark edince, duyarlı kişiler ile bu konuyu görüşerek okulumuz olan Adıyaman Bilgi Anadolu Lisesi için bilgisayar laboratuvarına yardımcı olabilecek Sponsor Firma ve/ya kişiler bulmaya çalışıyor ve bunun için büyük ölçüde çaba sarf ediyoruz.

Bununla birlikte daha önce liselerde seçmeli ders olarak okutulan dersimiz 2018-2019 eğitim yılı itibariyle müfredata zorunlu ders olarak eklenecek olup bilgisayar altyapımızı şu an seçmeli öğrencilere bile hizmet veremeyen halden çıkartıp tüm öğrencilere en iyi şekilde eğitim verilebilecek hale getirme mecburiyeti ortaya çıkmıştır.

Kampanya dahilinde siz de kullanmadığınız ama çalışır durumda bir köşede duran bilgisayar parçalarınızı ya da imkanınız var ise yeni satın alacağınız bilgisayar ve/ya parçalarını okulumuza gönderip laboratuvarımızı geliştirerek gençlerimizin eğitimine büyük bir fayda sağlayabilir, geleceğin teknolojisinde rol oynayacak gençlerimize büyük bir fırsat tanıyabilirsiniz.

Unutmayın gelecek teknolojide, gelecek gençlerimizin elde edeceği teknolojik birikimdedir.

Sponsorluk yapamayacak olsanız bile bu makalemizi çevreniz ile paylaşarak, sponsor olmak isteyenlere ulaştırmanız bizi mutlu edecektir.

Sponsorluk için bilgisayar parçalarınızı aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.

Not: Lütfen nakit şeklindeki sponsorlukları kabul edemediğimizi ve göndereceğiniz tüm bilgisayar ve/ya bilgisayar parçalarının devlet okulumuzun laboratuvarında değerlendireceğini unutmayınız.

Bilişim Laboratuvarının Videosu

Mesut TURAN
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Adıyaman Bilgi Anadolu Lisesi
Adres: Altınşehir Mahallesi Bağdere Caddesi Sokak No:2 Merkez/Adıyaman
Telefon: 0533 363 3433
E-posta: mesutturan@bilisimhocasi.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu